Folie dekoracyjne

Nowoczesne pomieszczenia biurowe, często zamiast typowych ścian działowych wyznaczających pomieszczenia, posiadają charakterystyczne boksy dzielone przeszklonymi stelażami. Szyby stanowią podstawę ścian i drzwi, tworząc z jednej strony ciekawy wystrój, ale z drugiej także wiele ograniczeń. Wyeliminowanie wielu problemów jest możliwe dzięki zastosowaniu folii dekoracyjnych.

Folie dekoracyjne przeznaczone są przede wszystkim do tworzenia i urozmaicania wystroju wnętrz. Jednak dzięki odpowiedniej konstrukcji i wzorom mają wiele innych zastosowań:

  • Dekoracja – dzięki produkowaniu wielu różnych wzorów, motywów roślinnych, kompozycji geometrycznych, pasów czy kraty, imitacji mlecznego szkła naklejanie takich folii na szyby sprawia, że pomieszczenie staje się o wiele bardziej atrakcyjne. Dobór wzoru do charakteru wnętrza z powodzeniem może zastąpić obrazy na ścianach czy inne elementy wystroju. Folie są też znacznie tańsze od ozdobnego szkła czy dekoracji ściennych.
  • Intymność – w wielu biurach czy instytucjach publicznych, jak np. banki tworzy się pomieszczenia oddzielane przeszklonym przepierzeniem, dzięki czemu wnętrze nie zapewnia żadnej intymności. Folie dekoracyjne naklejone na szybie sprawiają, że z zewnątrz nie można obserwować tego, co dzieje się w środku. Często takiej intymności wymagają pomieszczenia dla pracowników w dużych placówkach handlowych, stołówki, pokoje sanitarne czy przełożonych w halach biurowych lub bankach.
  • Estetyka – szyba niestety ma tę właściwość, że łatwo ulega zabrudzeniu w wyniku jej dotykania. Zwłaszcza te umieszczone w słonecznych pomieszczeniach uwidaczniają każdy odcisk palca tworząc raczej mało estetyczny wygląd. Folia zapobiega takim sytuacjom, ponieważ maskuje odciski i smugi. Jest też łatwa do mycia i nie wymaga idealnego polerowania do sucha, aby wyglądała efektownie.
  • Bezpieczeństwo – jak każda szyba, tak i ta w ściance działowej czy drzwiach może ulec stłuczeniu. Naklejenie folii sprawia, że pęknięte szkło jest utrzymywane w całości i nie grozi pokaleczeniem osób przebywających w pobliżu. Ma to szczególne znaczenie w miejscach publicznych, w których przebywa wiele osób.
  • Przedłużanie żywotności szkła – dzięki folii szyba jest odporniejsza na lżejsze uderzenia, bowiem elastyczna powierzchnia amortyzuje je. Zabezpieczone folią szkło nie ulega również zarysowaniom, dzięki czemu dłużej jest estetyczne.

Chcesz zabezpieczyć szybę i jednocześnie sprawić, że będzie spełniała funkcje ozdobne? Wybierz wytrzymałe folie dekoracyjne.

Parametry techniczne:

Folia dekoracyjna matowa Matte White/ 2 Mil
Odbicie światła widzialnego 18%
Transmisja promieni UV 12%
Odbicie całkowitej energii słonecznej 18%
Współczynnik zacienienia 0,79
Współczynnik zysku ciepła słonecznego 0,69
Całkowita energia słoneczna zatrzymana 29%
Folia dekoracyjna matowa Matte Silver 20/ 2 Mil
Odbicie światła widzialnego 56%
Transmisja promieni UV 3%
Odbicie całkowitej energii słonecznej 58%
Współczynnik zacienienia 0,24
Współczynnik zysku ciepła słonecznego 0,21
Całkowita energia słoneczna zatrzymana 78%
© Copyright - skirol.pl