Folie antywłamaniowe

Szyby są podatne na stłuczenia, dlatego z jednej strony stanowią pokusę dla ewentualnych włamywaczy, a z drugiej bywają zagrożeniem dla przebywających w ich sąsiedztwie osób. Jednym ze sposobów na minimalizację ryzyka jest zastosowanie folii antywłamaniowych i ochronnych.

Odpowiednio skonstruowane nawet z udziałem nanotechnologii folie ochronne są wyjątkowo odporne na rozdzieranie, dlatego mogą stanowić doskonałe zabezpieczenie:

  • Włamania – folie z uwagi na wyjątkową odporność uniemożliwiają stłuczenie szyby i szybkie dostanie się do wnętrza. Nawet silne uderzenia powodują, że tafla pozostaje w całości i wymaga wypchnięcia do wnętrza, co w przypadku dużych okien wystawowych wymaga sporo wysiłku. Złodziej nie skorzysta z okazji szybkiego zabrania przedmiotów z wystawy. Połączenie z systemem alarmowym umożliwia też przyjazd służb ochrony lub policji zanim włamywacz sforsuje okno.
  • Przypadkowe stłuczenie – okno zawsze narażone jest na stłuczenie w wyniku przypadkowego działania czy nieostrożności. Rozpadająca się na kawałki szyba stanowi poważne zagrożenie dla ludzi zwłaszcza, jeśli okno znajduje się na wyższym piętrze, a odłamki spadają na przechodniów. Folia antywłamaniowa pozwala ją utrzymać w całości a także na szybkie wyjęcie przez pracownika serwisu. Eliminuje to ryzyko zranień i wypadków. Jest to także ochrona produktów, a zwłaszcza żywności przed zanieczyszczeniem odłamkami szkła.
  • Eksplozje – zdarzają się rzadko, ale w wielu zakładach produkujących odczynniki chemiczne czy korzystających z butli gazowych zawsze istnieje ryzyko wybuchu. W takich sytuacjach folie ochronne stanowią zabezpieczenie przed ryzykiem rozprysku szyby na duże odległości i ewentualnego zranienia pracowników. Folie zabezpieczające skonstruowane są na bazie tzw. mikrolaminacji, dzięki której folia odbija fale wybuchu.
  • Wandalizm – jest częstym przypadkiem zwłaszcza w okolicach stadionów, dworców kolejowych czy w dzielnicach o niezbyt dobrej renomie i środkach komunikacji. Folie ochronne stanowią zabezpieczenie przed uderzeniami kija baseballowego czy kamieni i nie pozwalają na dostanie się do środka pomieszczenia, ale również zabezpieczają przed porysowaniem drogich szyb.

Zadbaj o pełne bezpieczeństwo, wybierając najlepsze folie antywłamaniowe. Dyskretne i trwałe, gwarantują solidne zabezpieczenie w razie stłuczenia szyby. Błyskawiczna realizacja montażu folii antywłamaniowych na terenie Warszawy i całego kraju.

Parametry techniczne:

Folia ochronna 4 Mil Clear SR
Struktura folii 4 mil
Siła rozciągająca przy przerwaniu 28,500 PSI
Wytrzymałość na uderzenie 112 lb/cal
Wydłużenie przy przerwaniu 125%
Wytrzymałość na odklejanie 7 lb/cal
Transmisja promieni UV 10%
Odbicie całkowitej energii słonecznej 9%
Współczynnik zacienienia 0,93
Całkowita energia słoneczna zatrzymana 19%
Folia antywłamaniowa 12 Mil Clear SR
Struktura folii 4 mil + 4 mil + 4 mil
Siła rozciągająca przy przerwaniu 28,500 PSI
Wytrzymałość na uderzenie 336 lb/cal
Wydłużenie przy przerwaniu 125%
Wytrzymałość na odklejanie 7 lb/cal
Transmisja promieni UV 4%
Odbicie całkowitej energii słonecznej 11%
Współczynnik zacienienia 0,9
Całkowita energia słoneczna zatrzymana 22%

© Copyright - skirol.pl